GrupaBlix.pl

Pobierz raport 2021 FMCG Brands We Shop by Blix & Kantar

Pobierz raport 2021 FMCG Brands We Shop by Blix & Kantar

Zapraszamy do zapoznania się z raportem 2021 FMCG Brands We Shop by Blix & Kantar, którym przedstawiamy, jakie marki Polki i Polacy wybierają najchętniej podczas codziennych zakupów. Tegoroczna edycja Raportu jest szczególna – aby zaprezentować pełniejszy obraz polskiego rynku zdecydowaliśmy się rozwinąć badanie o marki własne sieci handlowych oraz w niektórych kategoriach poszerzyliśmy listę dostępnych brandów do wyboru (uwzględniając również nowości rynkowe).

 W badaniu wzięło udział ok. 4 000 shopperów korzystających z gazetek promocyjnych na swoich smartfonach. Zapytaliśmy ich, jakie marki w poszczególnych kategoriach kupują najczęściej. 

Każdy z badanych mógł zaznaczyć max. 5 brandów w danej kategorii. Na podstawie pytań o ich decyzje zakupowe wyróżniliśmy 5 segmentów, które pomogły nam zdefiniować szczegółowe persony polskich smart shopperów. 

 

Drugi rok trwającej pandemii tylko utwierdził nas w przekonaniu, że powrót do „normalności”, z którą kojarzyliśmy nasze dotychczasowe życie, może być znacznie trudniejszy lub nawet niemożliwy w niektórych jego aspektach. Jednym z obszarów, które ulegają największej zmianie, jest branża Retail i jej nieustanna ewolucja pod kątem dopasowania do współczesnego klienta. Te zmiany widzimy w najnowszym wydaniu raportu FMCG Brands We Shop i nowym zestawie person, jakie wyłoniliśmy w naszej tegorocznej segmentacji. Przede wszystkim większego znaczenia zaczyna nabierać temat ekologii i odpowiedzialnego kupowania produktów..

– mówi Krzysztof Domeradzki, Media Domain Operational Lead w Kantar

Raport można pobrać na stronie https://fmcgbrandsweshop.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *