GrupaBlix.pl

Premiera raportu Retail We Shop Zima 2023 by Blix & Kantar

Premiera raportu Retail We Shop Zima 2023 by Blix & Kantar

Raport Retail We Shop

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym raportem Retail We Shop by Blix & Kantar. Przedstawiamy w nim, jak konsumenci oceniają gazetki sieci handlowych, które przeglądają podczas planowania codziennych zakupów w sklepach stacjonarnych. Jest to druga edycja raportu poświęconego kompleksowemu omówieniu jednego z najważniejszych kanałów komunikacji sieci handlowych z klientami gazetek promocyjnych.

 

W badaniu wzięło udział 4099 respondentów korzystających z digitalowych gazetek promocyjnych. Zapytaliśmy ich, jak oceniają e-gazetki, które na co dzień przeglądają? W ten sposób udało nam się zebrać cenne dane rynkowe i szczegółowo przedstawić wyniki dla gazetek 20 popularnych sieci handlowych w Polsce. Dodatkowo dane zostały porównane z poprzednią edycją raportu, dzięki czemu można obserwować zmiany w czasie.

 

IAB Polska objął honorowy patronat nad raportem Retail We Shop Zima 2023.

 

 

Oprócz badania przygotowanego przez Kantar raport zawiera także wypowiedzi ekspertów, Dyrektorów Marketingu z takich sieci jak Rossmann czy Stokrotka o zmianie trendów w dystrybucji gazetek oraz stopniowej zmianie paradygmatu tworzenia i dystrybucji gazetek.

 

Badanie

 

Badanie zostało zrealizowane wspólnie z KANTAR Polska metodą CAWI na grupie 4099 shopperów Blix w okresie od sierpnia 2022. Zbadaliśmy 20 gazetek promocyjnych i zaprezentowaliśmy dane liczbowe o zasięgach gazetek 36 sieci handlowych. W raporcie ujęliśmy 5 segmentów: dyskonty, hipermarkety, supermarkety, sklepy non-food oraz drogerie. 

 

To łącznie 103 strony wiedzy, którą powinien znać każdy z branży retail i FMCG. 

Raport Retail We Shop jest darmowy i gotowy do pobrania tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *