GrupaBlix.pl

Woolworth zadebiutuje na polskim rynku z BLIX

Woolworth zadebiutuje na polskim rynku z BLIX

Woolworth zadebiutuje na polskim rynku non food z BLIX

Woolworth – jedna z najszybciej rozwijających się sieci domów towarowych w Niemczech – wchodzi na polski rynek i wybiera BLIX na główny kanał dystrybucji e-gazetek promocyjnych. W poniższym artykule przedstawiamy szczegóły współpracy oraz powody, dla których Woolworth wybrał BLIX.

Woolworth – nowy gracz na polskim rynku dyskontów non food

Woolworth to sieć domów towarowych, która od 1927 roku oferuje niemieckim konsumentom wybór dobrej jakości produktów non food w atrakcyjnych cenach. Do przyczyn jej sukcesu należy zaliczyć zróżnicowany asortyment towarów odpowiadający potrzebom klientów oraz atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Sieć oferuje produkty na każdą kieszeń, dzięki czemu wszyscy mogą pozwolić sobie na swój własny styl. Asortyment obejmuje zarówno artykuły dekoracyjne i gospodarstwa domowego, jak i artykuły elektryczne, drogeryjne i upominkowe, a także odzież dla całej rodziny. 

Kilka słów o współpracy Woolworth z BLIX

Woolworth w maju otwiera swoje pierwsze sklepy w Polsce i od tej pory gazetki sieci będą regularnie publikowane i promowane w serwisach BLIX. Polskie miasto, w którym Woolworth pojawi się jako pierwszy, to Kraków, następne będą Poznań i Warszawa. Już wkrótce uruchomiona zostanie pierwsza kampania tej sieci w aplikacji BLIX. Mowa o kampanii wprowadzającej, która będzie promować nową markę sieci sklepów dostępnych w Polsce wśród shopperów. Będą oni mogli dodać sieć do swoich ulubionych, a to sprawi, że będą otrzymywać powiadomienia o nowych gazetkach Woolworth pojawiających się w aplikacji. Regularna oferta sieci Woolworth w aplikacji BLIX ma obejmować zarówno gazetki reklamowe, jak i otwarciowe. Te drugie będą dotyczyły jednej, konkretnej lokalizacji, w której otworzy się nowy sklep, a dodatkowo kampanie otwarciowe zostaną wzbogacone o wysyłanie do użytkowników powiadomienia PUSH zachęcającego do zapoznania się z ofertą specjalną Woolworth. 

Woolworth i BLIX – opinie ekspertów

Już w 2022 roku w Niemczech z powodzeniem zmieniliśmy naszą komunikację broszurową z gazetek drukowanych na na cyfrowe. Nasze gazetki mają wyjątkowo długi czas poczytności oraz wysoki współczynnik klikalności w porównaniu z konkurencją na rynku. W przypadku naszego wejścia na rynek w Polsce bardzo ważna była dla nas współpraca z liderem rynku w zakresie cyfrowej komunikacji ofertowej, aby od samego początku dystrybuować nasze oferty broszurowe do polskich klientów w sposób ukierunkowany. Blix to nr 1 w Polsce zarówno pod względem zasięgu, jak i liczby aktywnych użytkowników. mówi Ruben Schmitz, Kierownik Działu Marketingu w Woolworth
Jesteśmy podekscytowani faktem, że Woolworth, największa i najszybciej rozwijająca się sieć domów towarowych w Niemczech, wybrał serwisy Blix jako główny kanał do dystrybucji swoich gazetek promocyjnych w Polsce. Zadecydowała o tym pozycja rynkowa serwisów, jakość prezentowanych gazetek oraz fakt, że gazetki elektroniczne są obecnie najważniejszym kanałem dotarcia do klientów z ofertą. Poza aspektami ekologicznymi i ekonomicznymi jest to przede wszystkim wyjątkowo wygodny dla konsumenta, a szybki dla Woolworth, sposób dotarcia z bieżącą ofertą do konsumentów planujących zakupy. Bezpośrednia współpraca z Blix umożliwi Woolworth dotarcie z gazetką do szerszego grona klientów, oferując im szereg produktów dobrej jakości w  niskich cenach, a tym samym zapewni doskonałe wprowadzenie nowej marki i jej oferty handlowej na polski rynek.mówi dr Krzysztof Łuczak, Head of Retail w Grupie Blix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *