GrupaBlix.pl

Wielkanocna lista zakupów 2023

Raport Wielkanocna lista zakupów 2023 by BLIX & UCE Research

Przed Wielkanocą Polacy tradycyjnie robią duże zakupy. Wiosną na listach zakupów shopperów BLIX znajdują się nie tylko produkty spożywcze, lecz także świąteczne ozdoby czy prezenty. Jako Grupa Blix wraz z UCE Research zapytaliśmy konsumentów o to, jak wyglądają ich przygotowania do świąt w 2023 roku, zwłaszcza w kwestii zakupów spożywczych.

Czym jest Wielkanocna lista zakupów?

Wielkanocna lista zakupów jest raportem dotyczącym tego, jak Polacy przygotowują się do świąt wielkanocnych. Badanie przeprowadziliśmy metodą CAWI w drugim tygodniu marca 2023 i pozyskaliśmy 1400 wywiadów wypełnionych przez respondentów, którzy na co dzień przeglądają gazetki promocyjne na swoich urządzeniach.

Czego dowiesz się z Wielkanocnej listy zakupów?

Shopperom, którzy wzięli udział w badaniu, zadaliśmy 11 pytań dotyczących planowania i robienia zakupów wielkanocnych oraz wydatków i oszczędności. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, kiedy konsumenci zaczną zakupy, w jaki sposób i w jakich sklepach planują ich dokonać oraz jakie czynniki wpłyną na ich decyzje. Oprócz tego zapytaliśmy, ile planują wydać w tegoroczne święta. Wszystkie dane porównujemy z zeszłorocznymi. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak inflacja i inne czynniki zewnętrzne wpływają na świąteczne decyzje zakupowe shopperów. 

Zostańmy w kontakcie!

Zaobserwuj nasz profil firmowy na LinkedIn i miej pewność, że nic Cię nie ominie! Bądź na bieżąco z regularnie publikowanymi przez nas informacjami z branży FMCG.